На 30 октомври проведохме обучение за развитие на общности, където си поговорихме открито за това какви са успешните практики за ангажиране на общности и какво сме научили до тук от модела проба-грешка. Темата за общностите остава неразделна част от процесите за подобряване на градската среда.
Бяха представени иновативни подходи и застъпнически кампании, които могат да помогнат за изграждането на устойчиви и активни общности. Имахме специални гости и лектори: Мирчо Христов от Колективът, Марин Марковски от Резиденция Белиш, Йоана Стоянова от Фабрика за идеи, Константин Костов от Ателие 11:11, Моника Симеонова от TimeHeroes, Катерина и Анна-Мария Андрееви от ЗаВръщане в България, като всеки един от тях разказа за богатия си опит в граденето на общности и как се поддържат живи и активни във времето.
Обучението беше отворено за всеки, който иска да допринесе за по-добра среда в своя град, да научи повече за процеса на застъпничество и създаване на социални промени; както и за активисти, творци и хора с идеи за бъдещето на нашите общности.
Събитието се проведе като част от проекта “Инкубатор за промяна на градска среда – хъб за урбанистично и културно развитие на България”, който е финансиран от фондация „Лъчезар Цоцорков“. Изявленията и мненията, изразени тук, принадлежат единствено на Фондация „Колективът“ и не отразяват непременно вижданията на фондация „Лъчезар Цоцорков“ или нейните партньори.